Vasaros sezono tema
Saulė ir jos poveikis odai

Skaitykite apie tai, kaip tinkamai apsaugoti odą, kaip
ją prižiūrėti ir kokias priemones vartoti, kad oda liktų
sveika ir graži.
 
 
Patarimai saulės mėgėjams
ImageVasarą mes dažnai būname saulės spinduliuose, nekreipdami dėmesio į dienos laiką, tačiau saulės vonias reikia priimti teisingai.

Neskubėkite iš karto gražiai įdegti. Odai reikia laiko, kad pagamintų apsauginį melanino sluoksnį. Be to, būtina atkreipti dėmesį į odos tipą, nes skirtingų tipų oda skirtingai reaguoja į saulės spindulius. Įdegis bus sveikas ir gražus, jeigu pradėsite degintis nuo 5 minučių ir kasdien ilginsite laiką 5-iomis minutėmis, laipsniškai didindami buvimą saulėje iki 2 val. trukmės (priklausomai nuo odos tipo). Taip pat rekomenduojama kas valandą bent trumpam pasislėpti pavėsyje, kad atvėstumėte. Geriausia, jeigu pirmą dieną degindamiesi atidengsite tiktai kojas, o jau antrą dieną galite pradėti deginti visą kūną.

Oda geriau prisitaiko prie saulės spindulių poveikio, jeigu žmogus daug juda, todėl žymiau geriau užsiimti paplūdimio sportu, negu gulėti smėlyje, kad ir koks nuostabus būtų jūros ošimas.

Negalima prieš deginimąsi prausti kūno muilu, įtrinti losjonais (neskirtais specialiai deginimuisi) ar kvapniu, gaivinančiu tualetiniu vandeniu, nes muilas nuriebalina odą ir suardo apsauginį sluoksnį, o losjonas ir tualetinis vanduo gali suerzinti odą ir įdegant gali atsirasti pigmentinių, rudų dėmių.

Svarbiausia deginantis – jausti saiką ir tinkamai apsaugoti odą.
 
 
Šio sezono produktai

Kokie Healthilife produktai skirti odai ir
jos apsaugai?


Sužinokite, kaip prižiūrėti savo odą iš
vidaus - kokius vitaminus ir maisto papildus
vartoti, kad oda būtų sveika, graži ir
neišsausėtų.


Alaus mielės | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Brewer’s Yeast
 
Nakvišų aliejaus kapsulės | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Evening Primrose Oil 1000 mg
 
Healthilife Hair & Nail Care | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Hair & Nail Care
 
Rusvųjų jūrų dumblių 300 mg tabletės | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Sea Kelp
 
Seleno ir vitaminų A, C, E tabletės | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Selenium ACE
 
 
 
Saulės vonios - kaip degintis?
Būnant saulėje, svarbiausia - ne stengtis įdegti bet kokia kaina, o degintis saugiai. Kaip tai padaryti?
 • Geriausias deginimosi laikas – nuo 9-11 val. ir nuo 17 iki 19 val., nes vidurdienio saulė labiausiai neigiamai veikia odą.
 • Geriausiai degintis praėjus 1-1,5 val. po valgio.
 • Deginantis negerkite šalto vandens ar stiprių gėrimų, patartina prieš deginantis išgerti šaltos žalios arbatos.
 • Kai būnate saulėje, prisidenkite galvą ir akis.
 • Akis apsaugokite akiniais nuo saulės, nes ultravioletiniai spinduliai kenkia akies ragenai.
 • Saugokite ne tik akis, bet ir lūpas – patepkite jas higieniniu lūpų pieštuku.
 • Žinokite, kad vandenyje ultravioletiniai spinduliai prasiskverbia iki 0,6 metro.
 • Gulėdami pasistenkite neužmigti, nerekomenduojama ir ilgai skaityti.
 • Jeigu vis tik teikiate pirmenybę ramybei, gulėkite taip, kad galva būtų šiek tiek pakelta.
 • Degindamiesi naudokite specialiai tam skirtas kosmetines priemones, išsimaudę pasitepkite pakartotinai.
 • Odos apsaugai nenaudokite vazelino, glicerino.
 • Jeigu, panaudoję apsauginę kosmetiką, pastebėjote bėrimų, geriau nutraukti jos vartojimą.
 • Išsimaudę gerai nusišluostykite odą rankšluosčiu, nes maži vandens lašeliai, likę ant odos, sudaro mažyčių koncentruojančių linzių efektą ir gali odą nudeginti.
 • Nepiktnaudžiaukite saule, nes be kitų kenksmingų faktorių, ultravioletiniai spinduliai pagreitina odos senėjimą.
 • Atsiminkite, kas kai kurios farmacinės medžiagos didina odos jautrumą saulės spinduliams.
 • Ruošiatės vykti į šiltuosius kraštus? Rekomenduojama kelionėje vilkėti rūbus, kurių etiketėje pažymėtas audinių tankumo apsaugos faktorius – virš 40. Testai parodė, kad audiniai žymiai geriau blokuoja saulės spindulius, nei kosmetinės priemonės su SPF.
 
 
Strazdanos ir saulė
ImagePrasidėjus šiltajam sezonui, kai kurių žmonių veidai pasipuošia strazdanomis – taip oda reaguoja į ultravioletinius spindulius. Ši odos ypatybė būdinga raudonplaukiams ir blondinams - žmonėms, kurių odoje yra mažai apsauginio pigmento melanino. Žmonės turintys strazdanų, puikiai žino, kad lengviau nuo jų apsisaugoti, nei jas pašalinti, todėl strazdanų pasirodymui reikia ruoštis iš anksto.

Kaip apsisaugoti nuo strazdanų atsiradimo?
Tiems, kas turi padidintą polinkį į pigmentacijas, reikėtų kaip galima mažiau būti saulėje, dėvėti akinius nuo saulės ir plačiabryles skrybėlaites. Be to, būtina naudoti apsauginę kosmetiką nuo saulės su maksimaliu SPF faktoriumi (15-20). Šiuo metu ypač populiarūs fotoapsauginiai kremai su kakavos sviestu, kavos, žaliosios arbatos, ugniažolės ekstraktais. Visos šios medžiagos turi savybių, apsaugančių nuo ultravioletinių spindulių.

Ne per seniausiai pasirodė apsauginiai kremai su TiO2, kuris atspindi dalį saulės spindulių spektro. Strazdanų pasirodymą taip pat stabdo dekoratyvinės kosmetikos priemonės - tinkamai padarytas makiažas ne tiks maskuos strazdanas, bet ir apsaugos nuo jų.

Strazdanų šalinimas
Jau senovės Egipte buvo naudojamos tam tikros priemonės, skirtos šalinti strazdanoms. Egiptiečiai žinojo balinantį krienų ir pienių veikimą, vėliau šių savybių turint pastebėjo agurkus ir citrinas.

Strazdanų naikinimui namų sąlygomis tinka trintos braškės, serbentai, pomidorai. Šios kaukės taip pat ir maitina veido odą vitaminais. Beje, pavyzdžiui, meksikietės sutrindavo kolorado vabalus, sumaišydavo su apipuvusiais pomidorais ir dėdavo tokią masę pusei valandos ant veido.

Nereikėtų pamiršti, kad visos balinančios kaukės dedamos ant veido tik vakare, nes po šios procedūros ant veido negali patekti saulės spindulių. Nerekomenduojama ant veido dėti kosmetinių medžiagų su gyvsidabriu ar vandenilio peroksidu, nes šios medžiagos turi pašalinį poveikį odai ir visam organizmui (gyvsidabris nuodingas, o vandenilio peroksidas sukelia DNR mutacijas). Taigi, atidžiai rinkitės, ką pirkti.

Ką dar reikia žinoti?
Nustatyti, kas geriausiai tiktų jūsų odai, galite tik išbandę įvairių rūšių balinančias kosmetines medžiagas. Bet reikia žinoti, kad viena kaukė nepadės atsikratyti strazdanų - reikalingas bent 2-3 savaičių procedūrų kursas, o geriausiai pradėti jau nuo žiemos vidurio.

Be to, turėtumėte žinoti, kad visos balinančios procedūros, net pačios švelniausios, gali išsausinti odą, o tai sukelia priešlaikinį odos senėjimą. Todėl, prieš pradedant kovą su strazdanomis, pagalvokite, ar jums tikrai viso šito reikia? Beje, net 75 pasaulio vyrų strazdanotas moteris laiko nepakartojamomis
 
 
Kaip deginantis apsaugoti odą?
ImageNuo sūraus jūros vandens ir saulės spindulių, atsispindėjusių nuo vandens paviršiaus, oda ir plaukai labai išsausėja, netenka apsauginės lipidinės plėvelės ir drėgmės, todėl būtina naudoti apsaugines kosmetines priemones, minkštinančias odą ir plaukus.

Egzistuoja nuomonė, kad tepant odą riebiais kremais, ji greičiau ir gražiau įdega. Tačiau tai - netiesa. Bet kuris riebus kremas ar aliejus ant odos sudaro riebalinę plėvelę, kuri tik šiek tiek sulaiko infraraudonuosius spindulius ir tuo pačiu apsaugo odą nuo nudegimų, nuo per didelio išdžiūvimo ir kai kurių odos ligų, kurias gali sukelti ilgalaikis UV ir IR spindulių poveikis. Tačiau veiksmingiausiai odą apsaugo specialiai tam skirtos kosmetinės priemonės.

Geriausiai naudoti specialius aliejus arba kremus, skirtus odos apsaugai nuo saulės. Turėkite omenyje, kad maitinantys kremai odos apsaugai netinka. Specialūs kremai ir aliejai puikiai padengia odą, apsaugo organizmą nuo perkaitimo, kenksmingo spindulių poveikio, nepalieka riebalų pėdsako ant odos. Jeigu vis tik norite stipresnio įdegio, tam reikalingi specialūs kremai ir aliejai, skirti būtent tolygiam, gražiam įdegiui sustiprinti. Tam tinka ir grynas, švarus alyvų aliejus.

Kadangi maudantis apsauginės priemonės šiek tiek nusiplauna, rekomenduojama po maudynių išsitepti pakartotinai.

Sausus, dažytus plaukus rekomenduojama prieš deginantis ištrinti bet kokiu augaliniu aliejumi, o maudantis užsidėti kepuraitę.
 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.