Rudens sezono tema
Kaip nugalėti PMS?

Skaitykite apie tai, kaip galite nugalėti PMS ir padėti pati sau.
Kaip pagerinti svaijautą PMS periodu?
 
 
PMS istorija
ImagePilvo spazmai ir skausmai, nuovargis, krūtinės pabrinkimas ir tempimas, nuotaikų kaita, apetito pokyčiai... Šie požymiai, pasireiškiantys tam tikru laikotarpiu kiekvieną mėnesį, atrodo pažįstami?

Moksliniai tyrimai parodė, kad iki 90 % moterų gali patirti tam tikrus fizinius, emocinius ar elgesio pokyčius priešmenstruaciniu periodu. Net 5 % iš jų kenčia nuo ekstremalaus PMS.

PMS – prieš daugiau nei septyniasdešimt metų ir dabar
PMS pirmą kartą buvo paminėtas 1930-aisiais metais. Tuomet PMS buvo laikoma psichologine moters problema. Moterims, kurios jausdavo neviltį, susirūpinimą, kaltės ir sumišimo jausmą, buvo diagnozuojamas PMS.

Šiais laikais PMS nebelaikoma psichologine problema. Tačiau tikrųjų priežasčių, kodėl šis sindromas atsiranda, nėra nustatyta. Mokslininkai mano, kad tai yra susiję su hormonų pokyčiais moters ciklo metu.

Dabar mes žinome, kad PMS yra pasikartojantis ciklinis reiškinys, dažniausiai įvykstantis prieš savaitę ar truputį anksčiau prieš menstruacijas, ir dingstantis menstruacijų pradžioje.

Kodėl pasireiškia PMS?
Yra manoma, kad PMS sukelia serotino cheminiai pasikeitimai, kurie vyksta smegenyse. Serotinas yra atsakingas už nuotaikų stabilumą, ypač depresiją. Progestrono trūkumas, vitaminų, mineralų nepakankamumas mityboje, ypač didelis jautrumas prolaktinui taip pat gali sukelti PMS. Kai kuriuos PMS simptomai gali įtakoti ir mityba. Vartojant daug sūraus maisto, alkoholio, kofeino atsiranda nuotaikų ir energijos sutrikimų.

Kita teorija teigia, kad daugelis PMS simptomų gali atsirasti trūkstant gama-linoleno rūgšties.

Nepaisant to, kas sukelia PMS, yra keletas patarimų, kaip jį palengvinti.
 
 
Šio sezono produktai

Kokie Healthilife produktai skirti sumažinti
ir palengvinti PMS simptomus?


Sužinokite, kaip galite nugalėti PMS – kokius vitaminus
ir maisto papildus vartoti, kad PMS periodu būtumėte
aktyvesnė, geresnės nuotaikos ir savijautos.


Nakvišų aliejaus kapsulės | Daugiau apie produktą ›
  Healthilife Evening Primrose Oil 1000 mg
 
 
 
PMS būna... Ne tik moterims!
Moksliškai yra įrodyta, kad didžioji dauguma moterų jaučia varginančius PMS simptomus. O kaip vyrai? Ar jiems būna PMS?

Tikriausiai Jums yra tekę patirti vyriško pykčio priepuolius, nereikalingus priekaištus ar šiaip blogos nuotaikos protrūkius, kuriems, atrodo, net nėra rimtos priežasties. Kodėl taip nutinka? Pastebėta, kad tiek vyrai, tiek moterys patiria neprognozuojamas nuotaikų kaitas būtent dėl hormonų svyravimo organizme.

Kodėl vyksta nuotaikų ir savijautos svyravimai?
Atsakymas vienintelis ir paprastas – mūsų nuotaikas ir savijautą veikia hormonai. Estrogeno pokyčiai sukelia sunkumus moterims, o testosteronas – vyriškas hormonas – įtakoja vyrus, jų savijautą bei nuotaikas.

Vyrai, kaip ir moterys, tam tikru laikotarpiu išgyvena panašius simptomus, kokius moterys patiria PMS metu. Vyrų organizmas reaguoja ir vėlesniame amžiuje, kurį moterys vadina menopauze.

Kaip hormonai įtakoja mūsų santykius?
Daugelis dalykų, įskaitant ir biochemiją, įtakoja mūsų reakciją, bendravimą, santykius su mums svarbiais žmonėmis. Net labai glaudžios ir puikiai sutariančios poros turi įveikti nuotaikos svyravimus, užprogramuotus gamtos.

O dabar – patarimas tiems, kurie nori išvengti lėkščių daužymo namuose. Kai jaučiate, kad Jūsų partneris nori išlieti ant Jūsų savo blogą nuotaiką ar susierzinimą, nepriimkite to labai asmeniškai ir rimtai. Neleiskite jo blogai nuotaikai sugadinti Jums dienos. Tiesiog leiskite tam žmogui išgyventi PMS... Ir tiek Jūsų, tiek jo gyvenimas rytoj jau bus žymiai geresnis.
 
 
Šokoladas ir PMS – tai neatsiejama?
ImageAustralijoje atliktas tyrimas parodė, kad nemaža dalis žmonių šlemščia šokoladą tuo metu, kai jaučiasi nelaimingi, pavargę ir įsitempę. Pastebėta, kad moterys šokoladu blogą nuotaiką „gydo“ kur kas dažniau nei vyrai.

Šis tyrimas atskleidė, kad net 54 procentai žmonių, būdami blogos nuotaikos, griebiasi valgio, ir net 45 procentai tokiu momentu renkasi šokoladą.

Kas lemia blogą nuotaiką?
Nuotaikos, bendros savijautos pablogėjimą gali sukelti įvairūs faktoriai. Vienas iš jų yra reguliariai moters gyvenime pasikartojantis priešmenstruacinis sindromas (PMS).

Pasak gydytojų, priešmenstruacinis sindromas – dažna blogos moterų nuotaikos ir savijautos priežastis. Apklausos parodė, kad PMS laikotarpiu moterys jaučia didžiulį potraukį saldumynams, o ypač šokoladui. Saldūs produktai organizmą papildo dideliu gliukozės kiekiu. Gliukozės padidėjimas kraujyje sukelia energijos antplūdį, pagerėja moterų savijauta, jos jaučiasi laimingesnės. Tačiau gliukozės padidėjimas yra trumpalaikis, nes insulinas atstato gliukozės kiekį į pradinę būseną. Jis neleidžia aukštam gliukozės lygiui užsibūti kraujyje ilgesnį laiką. Moksliškai įrodyta, jog tokie staigūs gliukozės kiekio kraujyje svyravimai yra pavojingi sveikatai.

Kaip įveikti šokolado alkio priepuolius PMS metu?
Jūsų gera savijauta ir sveikata yra Jūsų pačių rankose. PMS metu atsiranda ypatingas potraukis produktams, kurių sudėtyje gausu angliavandenių. Jie teigiamai veikia nuotaikų kaitą, todėl šio produkto nereikėtų atsisakyti, bet patartina vartoti saikingai.

Reikėtų užkandžiauti dažniau, bet mažomis porcijomis – taip bus pastoviai palaikomas angliavandenių kiekis organizme.

Vartokite produktus, kuriuose yra mažiau gliukozės, tuomet gliukozės lygis kraujyje taps pastovesnis, nebus svyravimų.Vartodami mažiau gliukozės turinčių produktų, išvengsite energijos pertekliaus, kuris riebalų pavidalu nusėda ant juosmens ar klubų. Be to, stabilus gliukozės lygis leis Jums jaustis energingiems ilgesnį laiką.
 
 
Nakvišų aliejus padeda sergantiems AIDS
Nakvišų aliejus savo sudėtyje turi daug gama-linoleno rūgščių (GLA), kurios dalyvauja daugelyje procesų, vykstančių žmogaus organizme.

GLA organizmas apsirūpina tuomet, kai omega-6 riebiosios rūgštys virsta į gama-linoleno rūgštis. Todėl omega-3 ir omega-6 riebiosios rūgštys yra būtinos žmogaus organizmui. Organizmas jų nesugeba pasigaminti, todėl šių rūgščių būtina gauti su maistu. Chroninės virusinės infekcijos, tokios kaip AIDS, gali sutrikdyti organizmo galimybę omega-6 rūgštis paversti į GLA. Todėl sergant AIDS, nakvišų aliejus gali būti naudingas siekiant palaikyti reikiamą GLA lygį.

Kaip nakvišų aliejus padeda žmonėms, sergantiems AIDS?
Periperinė neuropatija (PN) – tai liga, pasireiškianti deginimu rankose ir pėdose. Ši liga paprastai atsiranda naudojant vaistus nuo AIDS, o taip pat žmonėms, sergantiems diabetu. Tyrimai parodė, kad nakvišų aliejus gali palengvinti diabetino PN simptomus. Amerikoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie šešis mėnesius kasdien vartojo po keturis gramus nakvišų aliejaus, jautė ženklų PN simptomų palengvėjimą. Nakvišų aliejus buvo efektyvesnis už kitus aliejus, turinčius GLA, pvz., juodųjų serbentų aliejų. Nors tyrimai nėra baigti, kai kurie mokslininkai rekomenduoja vartoti GLA turinčius maisto papildus kartu su vitamino B kompleksu, vitaminu E ir omega-3 sočiosiomis rūgštimis žmonėms, sergantiems neuropatija.

Pagerina odos būklę
Kai kurie vaistai nuo AIDS išsausina odą, padaro ją skausmingą, suskerdėjusią. 2 gramai nakvišų aliejaus per dieną ženkliai pagerina odos būklę.

Nakvišų aliejus taip pat rekomenduojamas žmonėms, sergantiems egzema ir dermatitais. 9 skirtingi tyrimai parodė, kad nakvišų aliejus stipriai sumažino dermatito simptomus.

Lengviau įveikiamas PMS
Lyginant su moterimis, kurios neserga AIDS, didesnė dalis infekuotųjų moterų jaučia stipresnius PMS simptomus, jų menstruacijos būna skausmingesnės. Didžiojoje Britanijoje nakvišų aliejus plačiai naudojamas šiems simptomams palengvinti. Natūralios medicinos propaguotojai pataria šešis mėnesius kasdien vartoti nakvišų aliejų tam, kad PMS ir mėnesinių keliami negalavimai palengvėtų.

Sumažinamas cholesterolio kiekis
Paskutiniais metais vis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Ypač tai aktualu sergant AIDS, nes nuo medikamentų, skirtų ligos gydymui, cholesterolio lygis gali pakilti iki kritinės ribos. Tyrimas, atliktas Didžiojoje Britanijoje parodė, kad dvylika savaičių kasdien naudojant po 3-4 gramus nakvišų aliejaus, ženkliai sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje. Tyrimas parodė, kad nakvišų aliejus buvo ypač naudingas tiems, kurių cholesterolio kiekis buvo labai didelis. Jų cholesterolio lygis nukrito net 30 proc.

 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.